ПЛАН
уроку виробничого навчання
Тема програми:
Робота з контрольно-вимірювальними приладами
Тема уроку: Робота з цифровими приладами для виміру електричних величин.
Мета
уроку: Навчити учнів працювати з цифровими приладами.
Перевірити вміння учнів користуватися приладами для вимірювання сили струму, напруги в
колі. Навчити вимірювати електричний опір провідника за допомогою амперметра і
вольтметра. Формувати навички визначення показів приладів під час проведення
практичних завдань, вміння опрацьовувати здобуті дані. Розвивати логічне та
алгоритмічне мислення. Виховувати спостережливість, допитливість.
Матеріально-технічне
забезпечення: мультиметри, прилад комбінований Ц-43101, Ц-4342, лабораторний комплекс
К-4826; робоче місце, інструкція з охорони праці для кабінету, картки завдання
1, 2, 3, 4, 5, 6, інструкційні картки «Користування мультиметром при
вимірюванні струму», «Як користуватися мультиметром при вимірюванні постійної
напруги», «Як користуватися мультиметром при вимірюванні змінної напруги», «Як
користуватися мультиметром при вимірюванні опору», «Вимірювання ємності
конденсаторів за допомогою мультиметрів», «Перевірка діодів за допомогою
мультиметра», «Користування мультиметром при перевірці транзисторів», практичні
завдання № 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, опори: R – резистор змінний 470
Ом; R – резистор 330 Ом; R – резистор 680 Ом,
відео «Вимірювання опору мультиметром», «Вимірювання струму та напруги за
допомогою амперметра та вольтметра використовуючи лабораторний комплекс К
4826».
Тип уроку: комбінований
ХІД УРОКУ
І.Організаційна частина.
Організаційна хвилина. Перевірка наявності учнів на уроці. Перевірка
зовнішнього вигляду учнів. Повідомлення теми заняття: «Робота з цифровими
приладами для виміру електричних величин».
ІІ. Вступний інструктаж:
2.1. Перевірка набутих навичок та умінь на попередньому
уроці. (бесіда). Робота з картками (додаються)
2.1.1. Виконайте практичне завдання з обчислення опору
резистора при послідовному з’єднанні (додаток 1).
2.1.2. Виконайте практичне завдання з обчислення опору
резистора при паралельному з’єднанні (додаток 2).
2.1.3.Який електричний струм протікає через А2 (додаток
14)
2.1.4. Найдіть умовне позначення (додаток 3)
2.1.5. На якому з приладів вольтметр міряє напругу
(додаток 4).
2.1.6. Знайди помилку в схемі (додаток 5)
2.1.7 Визначте ціну поділки наступних шкал приладу
(додаток 6).
2.1.8. Визначити загальний опір (додаток 12).
2.1.9. Скласти електричну схему з умовними опорами.
Визначити силу струму та напругу (додаток 13).
2.1.10. Яким контрольно-вимірювальним приладом вимірюється
напруга? Одиниця вимірювання напруги? Як вмикається в електричне коло
вольтметр?
2.1.11. Яким контрольно-вимірювальним приладом вимірюється сила
струму? Одиниця вимірювання сили струму? Як вмикається в електричне коло
амперметр?
2.1.12.
Яким
контрольно-вимірювальним приладом вимірюється електричний опір? Одиниця
вимірювання опору? Який закон ми тут використовуємо?
2.1.13. Назвіть позначення на шкалі вимірювального приладу,
зображеного на малюнках (слайд презентації)
2.1.14. Розкажіть принцип дії приладів магнітоелектричної
системи. (слайд презентації)
2.1.13. Перевір себе сам (додатки 7, 8)
2.2. Перевірка знань, вмінь учнів,необхідних на даному
уроці.
·
Яке призначення
тестера?
·
Одиниці вимірювання
величин та їхнє позначення в електричних колах (Додаток 9 (роздається, учні
виконують, один зачитує відповіді, а решта перевіряють самі себе)
2.3.Практична
демонстрація майстром прийомів роботи з цифровими приладами для виміру
електричних величин .
2.3.1.
Техніка безпеки при
роботі з мультиметром.
2.3.2.
Вимірювання опору
мультиметром (відео)
2.3.3.
Виміряти опір на
платі блоку живлення та перевірити правильність вимірювання використовуючи
онлайн калькулятор маркування опору.
2.3.4. Вимірювання струму та напруги за допомогою
амперметра та вольтметра використовуючи лабораторний комплекс К 4826 (відео)
2.4. Пояснення характеру наступної роботи, порядок
виконання.
2.5. Розгляд можливих типових помилок та способи їхнього
запобігання.
2.6. Розподіл учнів по робочих місцях.
III.
Поточний інструктаж.
3.1. Видання завдань для самостійної роботи учнів.
·
Використання
інструкційних карток.
·
Практичне завдання
по визначенню опору резисторів (додаток 10),
·
Практичне завдання
«Вимірювання струму та напруги за допомогою амперметра та вольтметра» (додаток
11).
·
Виміряти опір на
платі блоку живлення та перевірити правильність вимірювання використовуючи
онлайн калькулятор маркування опору.
3.2.
Цільові обходи:
3.2.1. Перевірка додержання правил техніки безпеки та правильної
організації робочих місць.
3.2.2.
Перевірка
правильності виконання робіт.
3.2.3.
Надання учням
допомоги в налагодженні обладнання.
3.2.4.
Допомагати учням аналізувати
свою працю, знаходити причини помилок та способи їх усунення.
3.2.5.
З’ясувати в учнів,
які у них виникли труднощі при виконанні практичних завдань. Дати відповідь на
їхні запитання.
3.2.6.
Перевірка ходу
виконання робіт.
3.3.
Приймання та оцінка робіт.
IV. Заключний інструктаж.
4.1. Підведення підсумків роботи групи за навчальний день і ступінь
досягнення поставленої на уроці мети.
Застосування програми «Електроніка на базі Андройд» в мобільних телефонах.
4.2.
Визначення кращих
робіт учнів.
4.3.
Аналіз допущених
помилок та причини їх виникнення.
4.4.
Повідомлення та
обґрунтування оцінювання навчальних досягнень учнів.
4.5.
Видача домашнього
завдання:
·
Повторити тему
«Робота з логічними приладами»
Майстер в/н Н.І
Чосик
Немає коментарів:
Дописати коментар